Шпак Марта Дмитрівна


Шпак Марта Дмитрівна

Українська співачка, Заслужена артистка України (2009)

Окремі записи:

        Марта Шпак народилась 14 грудня 1983 року в селищі Перегінське, Івано-Франківської області. Змалечку музика стала для неї головним захопленням. Гра на фортепіано і вокал, хореографія та акторська майстерність у школі мистецтв, гастролі з дитячим фольклорним ансамблем «Маленькі бойки». У п’ятирічному віці вийшла на професійну сцену разом із сестрою Ганнусею, і до 1999 року сестри «Шпаки» завдяки своїй мамі Наталії Шпак перемагали на всеукраїнських та міжнародних конкурсах-фестивалях, виконуючи народні та авторські пісні акапельно. Вони були незамінними учасниками всіх творчих заходів, як Рожнятівського району, так і всієї Івано-Франківської області.
        З 1999 по 2003 рік навчалася у вищому державному Чернівецькому училищі мистецтв ім.С.Воробкевича на кафедрі «Хореографії». Паралельно займалась у вокальній студії буковинської композиторки Оксани Кирилюк. І саме на Буковині Марта Шпак розпочала сольну кар’єру і співпрацю із знаними буковинськими митцями – Оксаною Кирилюк, отцем Валерієм Сиротюком, Мар’яном Гаденком, Лілею Сандулесою, Дмитром Гнатюком.
        По закінченню Чернівецького училища мистецтв Марта Шпак продовжила навчання у Київській Державній Академії керівних кадрів культури і мистецтв, де успішно здобула дипломи Магістра за спеціальностями «Сучасна хореографія» та «Менеджмент організацій і шоу-бізнесу» (2003 – 2007 рр.). З 2005 року – провідна солістка Державного Академічного ансамблю пісні і танцю внутрішніх військ МВС України та акторка театру поезії «Мушля» (режисер – Сергій Архипчук).
        З 2006 року Марта Шпак співпрацювала в якості вокалістки з музикантами та саунд-продюсерами Михайлом Нєкрасовим, Ігорем Баланом («Аква-Віта»), Сергієм Герою (Molotov 20, «Друга ріка»), Дмитром Ципердюком та Григорієм Ігнатовичем («Dazzle Dreams»). Разом із Сергієм Герою та рекординговою компанією «Атлантик» видала диск інтерпретації українських народних пісень «Осяйні» (2006); дебютний альбом сучасних українських, переважно авторських, пісень «На світанку» (2008) та платівку «Бойківскі співанки» – унікальний диск пісень Рожнятівського району і селища Перегінське зокрема.
        Марта Шпак є учасницею різних культурно-мистецьких заходах та концертів, активно гастролює за кордоном, виступала з сольними концертами на міжнародних фестивалях в Канаді, Німеччині, Угорщині, Польщі, Румунії, Сербії, Італії та ін. Співачка підтримувала українську Єврореволюцію (2013–2014) своїми виступами як на головній сцені Майдану Незалежності у Києві, так і на всіх євромайданах Тронто, різних акціях Монтреалю та Віннпегу (Канада).
        Зараз Марта Шпак готує свої нові творчі проекти та виступи за океаном на підтримку української армії а також продовжує навчання в Канаді і співпрацю з музикантами Торонто та Нью-Йорку.

Джерело:
1. Марта Шпак. Творча біографія (martashpak.com).
2. Атаманюк Ю. Марта Шпак: «Я виростала на легендах української пісні». «Час і Події», 11.21.2013 №2013-47 (chasipodii.net).
3. Мистецький олімп України 2009 – МАРТА ШПАК – СПІВАЧКА (who-is-who.ua).

Офіційний веб-сайт: martashpak.com

        
Шпак Марта Дмитрівна | Марта Шпак | М.Шпак | Marta Shpak | M.Shpak

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомНа світанку / At Daybreak (CD)Студія 6 Секунд - ?2009Studiya 6 sekund - На світанку_front Studiya 6 sekund - На світанку_back