Шиповик Тарас


Taras Shipowick
Відомий український співак, актор, хореограф та продюсер

        Тарас Шиповик (Taras Shipowick) народився у 1954 (?) році в українській родині в Канаді.
        Музичну освіту здобув у музичній школі та Королівській консерваторії музики (Royal Conservatory of Music), окрім цього студіював театральне мистецтво на факультеті театрознавства при Йоркському університеті та школі Джуліярд в Ню-Йорку (США).
        На початку 70-х при Інституті св. Володимира в Торонто Тарас Шиповик організував театральну групу «Одеса». Оригінальність театральної групи була в тому, що в двомовній стислій, але сценічно експресивній формі передавався багатозначний зміст мистецьких творів.
        За час роботи з групою Тарас Шиповик виявив неабиякий композиторський хист, доказом чого є кілька пісень та три музичні спектаклі написані для театральної групи.
        Окрім широкої популярності серед української громади, музичними спектаклями групи «Одеса» цікавилась Рада Мистецтва Онтаріо, Театр Канада, а Канадська Національна Фільмова Корпорація, зфільмувала дві музичні картини: «Ніч під Івана Купала» і «Пісню прощання» для користування бібліотек і шкіл, а телевізійні станції передали ці виступи у своїх програмах.
        Тарас Шиповик активно проводив концертну діяльність, приймав участь у багатьох мистецьких заходах. У 1980 році виданий сольний альбом співака під назвою «Тарас» («Taras»). В альбомі пропонується цікаве двомовне подання українських пісень під музичний супровід виконаний з враховуванням нових тогочасних музичних тенденцій.

Література:
1. Глібович О. «Талант вартий уваги». Свобода. Український щоденник. 31.12.1976, №259/ стор.– 6.
2. Michael Ladd. Concert notes: Shipowick highlights UNA/UIA group’s program. The Ukrainian Weekly /Aprily 17, 1983, №16/ стор.– 9.
3. UNA/UIA troupe to present excerpts of award-winning musical. The Ukrainian Weekly /March 6, 1983, №10/ стор.– 16.
4. Versatile Taras Shipowick releases debut album. The Ukrainian Weekly /January 25, 1981, №4/ стор. – 8.
5. Записи з альбому «Тарас».

Талант вартий уваги
Concert notes: Shipowick highlights UNA/UIA group’s program
Versatile Taras Shipowick releases debut album