Тіткін Віктор Васильович


Titkin Viktor Vasylovych

Відомий український співак (баритон), Заслужений артист України (1983), соліст Національної філармонії України, професор кафедри теорії та методики постановки голосу Інституту мистецтв НПУ імені М.П.Драгоманова

        Тіткін Віктор Васильович народився 1 січня 1949 року в селищі Кошехабль Краснодарського краю Росії. В дитинстві з родиною переїхали жити в м. Горлівку на Донеччині.
        Закінчив вокальний факультет Київської державної консерваторії ім. П.І.Чайковського за спеціальністю «Спів» з присвоєнням кваліфікації «оперний та концертний співак, викладач» (1973). У 1972 – 1975 роках – соліст-вокаліст Київського театру оперети. З 1975 року – соліст-вокаліст Національної філармонії України. 2003 – 2005 роках – доцент кафедри естрадного співу в Київському національному університеті культури і мистецтв. Доцент кафедри теорії та методики постановки голосу НПУ ім. М.П.Драгоманова (1992), професор (2008).
        Лауреат Республіканського (1969) та Всесоюзного (1977) конкурсів вокалістів. Лауреат премії ім. О.Бойченка (1979), заслужений артист України (1983).
        В його репертуарі: сольні концертні програми з творів композиторів-класиків – В.А.Моцарта, М.І.Глинки, П.І.Чайковського, М.В.Лисенка; вокальні програми на вірші Т.Г.Шевченка, О.С.Пушкіна, Лесі Українки, Б.І.Олійника; сольні концертні програми старовинного романсу, української народної пісні. Оперні партії – Микола («Наталка Полтавка» М.В.Лисенка та Онєгін «Євгеній Онєгін» П.І.Чайковського).
        Здійснив записи – перші виконання низки нових творів сучасних українських композиторів, зокрема: І.Ф.Карабиця, М.М.Жербіна, С.О.Мамонова, В.М.Золотухіна, М.Г.Стецюна, В.М.Птушкіна та ін.
        Випускники В.В.Тіткіна працюють: Р.Ващенко, Є.Плєшаков – в Національній опері України, А.Кулінич – в Австрії у Віденській опері, А.Маслаков – у Великому театрі в Росії, Р.Пучко, С.Московко – в Національній капелі «Думка»; О.Нестеренко – в Ансамблі Збройних Сил України в м. Одесі, В.Палєєв – у Камерному хорі Будинку органної музики в м.Києві, М.Сербін – у Національному народному хорі ім. Г.Верьовки, Ю.Левченко – в Камерному хорі «Хрещатик» у м.Києві, В.Бабич – у Камерному хорі «Київ» у м. Києві.

Джерело:
1. Історія кафедри теорії та методики постановки голосу /НПУ імені М.П. Драгоманова . Інститут мистецтв/ (im.npu.edu.ua).
2. Рудаков М. Віктор Тіткін (pisni.org.ua).

Віктор Тіткін | В.Тіткін | Виктор Титкин | В.Титкин

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаХіти української естради 60-х років. Золота колекція (CD)Астра Рекордс - AR-006-042004Astra Rekords_AR-006-04_front Astra Rekords_AR-006-04_back