Тріо бандуристок: О.Кашперко, Н.Недашківська, Л.Фещенко


Trio bandurystok - O.Kashperko, N.Nedashkivska, L.Feshchenko

        Тріо бандуристок Житомирської обласної філармонії  утворене у 1987 році у складі Олександри Кашперко, Надії Недашківської та Людмили Фещенко. Різні шляхи привели їх у колектив.
        Олександра Кашперко — організатор і керівник тріо — отримала освіту у Київській державній консерваторії ім. П.І.Чайковського. Вона володіє від природи красивим голосом, з гарними ансамблевими якостями, бездоганно володіє бандурою і кобзою. О.Кашперко створила в ансамблі широкий різноманітний оригінальний репертуар, в якому, крім пісень українських, поліських, творів радянських авторів, кращі зразки пісенної й інструментальної творчості інших народів світу.
        Надія Недашківська прийшла у тріо, маючи досвід роботи на сцені, після закінчення освіти в Київському державному інституті культури ім. О.Корнійчука, її ліричне сопрано відрізняється широким діапазоном, красивим тембром, чистотою інтонації. Виконавська манера приваблює бездоганним смаком, яскравою індивідуальністю й творчою гнучкістю, тонким відчуттям характеру музики. Гарне володіння бандурою, кобзою, сопілкою, флейтою, дрібними ударними інструментами значною мірою збагачує колорит ансамблю.
        Людмила Фещенко прийшла у тріо після закінчення Житомирського музичного училища ім. В.Косенка, з певним досвідом роботи на естраді. Артистична, сценічно приваблива, досконало володіє грою на бандурі. Голос її — багатого тембру мецо-сопрано з широким діапазоном — відрізняється хорошими ансамблевими якостями, фундаментальністю, чистотою інтонації та вдало доповнює весь ансамбль.
        Головне, що об’єднує тріо, — велика любов до музики, пісні.
        Тріо від початку роботи відрізняється високою творчою активністю. Виражається вона не тільки в інтенсивній концертній діяльності, але і в постійних пошуках репертуару, засобів виразності, в невпинному творчому зростанні.
        Протягом невеликого строку ансамбль отримав визнання в республіці. В 1982 році тріо бандуристок стало лауреатом республіканського конкурсу артистів естради (II премія), у 1983-му — дипломантом всесоюзного конкурсу (диплом і приз Міністерства культури за краще виконання народних пісень). В 1985 році тріо бандуристок — учасник культурної програми XII Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві. В 1990 році учасниці тріо були удостоєні звання заслужених артисток республіки.
        У складі творчих груп України тріо познайомило зі своїм мистецтвом глядачів Австрії, Алжіру, Португалії, Польщі, Болгарії, Німеччини, Греції, Японії. І в кожній країні були виконані народні пісні мовою її народу.

Джерело: Інформація та фото з обкладинки до платівки “Криниця моя жива” (Мелодия – С30 30375-76)

Варіації назви: Тріо бандуристок: Олександра Кашперко, Надія Недашківська, Людмила Фещенко | Тріо бандуристок Житомирської обласної філармонії: Олександра Кашперко, Надія Недашківська, Людмила Фещенко | Тріо бандуристок: О.Кашперко, Н.Недашківська, Л.Фещенко | Bandura players trio: Olexandra Kashperko, Nadia Nedashkivska, Ludmila Feshchenko |

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомКриниця моя жива (33 rpm/12")Мелодия - С30 30375-761990