Тріо бандуристок Українського радіо (Київ, Україна)


Тріо бандуристок Українського радіо

        
Окремі записи:

        
Trio-bandurystok-Ukrajinskoho-radio_03.jpg

        «Тріо бандуристок Українського радіо» створене в січні 2004 року за ініціативою народної артистки України Тетяни Маломуж при академічному оркестрі народної та популярної музики Національної радіокомпанії України, м.Київ.
        Тріо бандуристок, до складу якого тоді також входили заслужена артистка України Ольга Черній та артистка Ірина Бурхан, лише за кілька місяців підготувало концертну програму і у березні того ж року здобуло звання лауреата ІІ відкритого міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. В.Городовської у Москві.
        В основну діяльності тріо покладено підготовку і студійний запис для фондів Українського радіо творів вітчизняних композиторів, обробок народних пісень. Тріо – незмінний учасник прямих теле- та радіоефірів на каналах «Культура», УТР, іномовлення. Колектив активно гастролює в Україні і за кордоном – Росії, Польщі, США, Франції, Білорусі, Угорщині, гідно представляв Україну на фольклорному фестивалі країн – членів Євромовної спілки (EBU).

        Участь у міжнародних фестивалях:
        • Листопад 2004 р., Бєльск (Польща) – учасники фестивалю «Дні української культури в Польщі»;
        • Червень 2005 р., Гданськ (Польща) – учасники 26-ого фолькфестивалю країн-членів Євромовної спілки;
        • Серпень 2006 р., Коломия (Україна) – дипломанти Міжнародного гуцульського фестивалю;
        • Жовтень 2006 р., Париж (Франція) – концертні виступи у штаб-квартирі ЮНЕСКО, присвячені 150-річчю від Дня народження Івана Франка;
        • Липень 2008 р., Москва (Росія) – учасники 29-го фестивалю країн- членів Євромовної спілки;
        • Липень 2009 р., Нью-Йорк (США) – учасники 34-го фестивалю української діаспори країн Америки та Канади;
        • Червень 2011 р., Опатія (Хорватія) – учасники 32-го фестивалю країн- членів ЄМС;
        • Квітень 2013 р., Вільнюс (Литва) – учасники Міжнародного фестивалю народної інструментальної музики «Rido-2013».

        У музичному доробку бандуристок – понад 40 записів різноманітних за жанрами пісень та композицій, три презентаційні компакт-диски: «Співає тріо бандуристок», «Мелодії рідного краю», «Де вітер землю голубить» (тріо у складі Тетяни Маломуж, Лілії Петровської та Анни Черевишник). Тріо плідно співпрацює з Національною спілкою композиторів, бере участь у Міжнародному інтернет-проекті Національної спілки кобзарів «Думи мої…».
        Виступи тріо бандуристок, як правило, із захопленням сприймають слухачі у найрізноманітніших концертних залах. У цьому, безперечно, значна заслуга незмінного лідера колективу Тетяни Маломуж, яка зуміла налагодити дружні творчі контакти із найталановитішими сучасними українськими композиторами: Віктором Степурком, Ганною Гаврилець, Іваном Тараненком, Юрієм Алжнєвим. Результат такої творчої дружби – надзвичайно цікавий, справді, ексклюзивний репертуар, у якому і старовинні народні пісні, і найсучасніші джазові композиції, і чудові авторські пісні. Колектив завжди відкритий до експерименту – і цим він завжди цікавий слухачеві.
        На сьогодні в складі тріо виступають народна артистка України Тетяна Маломуж, заслужена артистка України Ольга Нищота (Черній – до заміжжя) та лауреат міжнародних конкурсів Катерина Коврик.
        Висока виконавська майстерність в поєднанні з винятковими вокальними даними визначають унікальні можливості колективу, який, перебуваючи в розквіті творчих сил і наснаги, прикладає максимум зусиль для того, щоб гідно презентувати українську народнопісенну культуру та сучасне музичне мистецтво на теренах нашої Батьківщини та за її межами.

Джерело:

1. Тріо бандуристок Українського радіо (nrcu.gov.ua).
2. Про нас (triobandurystok.kiev.ua).

Офіційний веб-сайт: triobandurystok.kiev.ua

Тріо бандуристок Українського радіо | Тріо бандуристок Національної радіокомпанії України | Тріо бандуристок академічного оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України | Bandura players trio of the Ukrainian radio

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - номер виданняДата виданняЗображення обкладинок, етикеток
альбомСпіває тріо бандуристок (CD-Audio)Rostok Records – без номера2007
альбомМелодії рідного краю (CD-Audio)ДІВІДІ Клуб Україна – без номера200901_ДІВІДІ Клуб Україна_Тріо бандуристок Українського радіо_Мелодії рідного краю_front 06_ДІВІДІ Клуб Україна_Тріо бандуристок Українського радіо_Мелодії рідного краю_back
альбомДе вітер землю голубить (CD-Audio)ДІВІДІ Клуб Україна – без номера2013