Тріо Максимович, (Маямі, США)


Trio Maksymowich, (Miami, USA)

        
Окремі записи:

        «Тріо Максимович» – популярне вокальне тріо з міста Маямі (Флорида, США) у складі сестер: Ганна Максимович (Hanya Maksymowich), Донна Максимович-Васькевич (Donna Maksymowich-Waskiewicz) та Карина Максимович-Вільк (Karyn Maksymowich Wilk).
        Сестри народились в родині українських емігрантів. Їх батько, Тарас Максимович був диригентом церковного хору та керівником танцювального гурту «Українські танцюристи з Маямі». Мама Анна, лемкиня (дівоче прізвище Стець) теж була активною учасницею мистецького життя української громади. Батьки виховували своїх дітей в національному дусі і передали їм любов до української мови, історії, пісні та української культури загалом.
        Хоч професійної музичної підготовки сестри не мали, окрім уроків гри на фортепіано, їм вдавалось чудово гармонізувати свої голоси у співі. З раннього віку, вони були учасницями танцювального гуртка та співали в хорі католицької церкви, якими керував їх батько.
        Свої перші пісні сестри виконували під впливом творчості «Тріо Калина» і Квітки Цісик, а репертуар формувався з українських народних пісень які їх батьки зазвичай слухали і співали. Пізніше у виконанні окремих пісень сестри використовували і елементи різних музичних напрямів, зокрема джазу.
        У 1987 році, на прохання шанувальників їх творчості, «Тріо Максимович» записало свій перший альбом «Золота хвиля» («Golden Wave»), який був виданий на платівках та аудіокасетах. В 2009 році тріо записало і свій другий альбом «Друге Квітіння» («Second Blossom»), який був виданий на аудіодисках. В цьому ж році на аудіодисках перевиданий і перший альбом тріо.
        «Тріо Максимович» виступало по всьому штату Флорида, а також в Техасі і Нью-Йорку. Пісні у їх виконанні часто зазвучали в українських музичних радіопередачах у США та Канаді.
        Восени 2009 року тріо провело успішне концертне турне в Україні. Творчі виступи тоді відбулись у Київському драматичному театрі ім. Івана Франка, у Львівському органному залі, на фестивалі «Родовід» у Івано-Франківську, у Яремче, Миргороді і в селі Калайдинці Полтавської області. Разом з тріо сестер Максимович співали Народна артистка України Ніна Матвієнко, Народний артист України Олександер Василенко, Заслужений артист України Степан Городинський, артистка Руслана Лоцман, гурт «Українська Швейцарія», Львівський хор «Лемковина», етнічний ансамбль Луцька. Їх вітали сестри – Народні артистки України Ніна та Марія Байко, поетеса Ніна Шаварська.
        Зараз сестри Максимович є учасницями танцювального гурту «Українські танцюристи з Маямі», а Донна Максмович ще є й художнім керівником гурту. Також тріо сестер і далі радують своїми виступами українську громаду у США.

Джерело:
1. Trio Maksymowich (makrecords.com).
2. Дзюбинська І. Гурт «Українські танцюристи з Маямі» відзначив своє 60-ліття. Свобода. Український щоденник. 04.06.2010, №117, стор.- 11.
3. Інформація та записи з альбомів «Золота хвиля» та «Друге Квітяння».
4. Фото: makrecords.com та Свобода. Український щоденник. 04.06.2010, №117, стор.- 11.

        
Тріо Максимович | Trio Maksymowich | Тріо сестер Максимович

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомЗолота хвиля / Golden Wave (33 rpm/12")Mak Records - без номера (Інші лейбли)198703_Mak Records_Golden Wave_lp_side_1 04_Mak Records_Golden Wave_lp_side_2
альбомЗолота хвиля / Golden Wave (Cassette)Mak Records - без номера (Інші лейбли)1987
альбомДруге Квітяння / Second Blossom (CD-Audio)Mak Records - без номера (Інші лейбли)2009
альбомЗолота хвиля / Golden Wave (CD-Audio)Mak Records - без номера (Інші лейбли)200901_Mak Records_Golden Wave_front 04_Mak Records_Golden Wave_back