Турець Володимир


Volodymyr Turets

Український концертний співак (бас), Народний артист УРСР (1988), Лауреат літературно-мистецької премії ім. Д.Луценка “Осіннє золото”

Окремі записи:

        Турець Володимир Григорович народився 31 травня 1945 р. в селі Курилівцях на Вінниччині. Перші чарівні мелодії української народної пісні заронили в чутливу душу хлопця батьки. З дитинства, будучи обдарованим, він любив пісню, брав участь у художній самодіяльності.
Захоплення музикою привело Володимира Турця в Державний заслужений Академічний народний хор імені Григорія Верьовки, де він був прийнятий в студію при цьому колективі.
Сильний голос, красивий тембр, музикальність — все це сприяло швидкому просуванню молодого співака в ряди солістів хору (з 1964 рок соліст цього хору).
Враховуючи високі вимоги вокальної школи в колективі, Володимир Турець вирішив удосконалювати свою виконавську майстерність, зайнятись серйозно постановкою голосу. Він успішно склав іспити до Київської ордена Леніна державної консерваторії імені П.І.Чайковського, де навчався у прекрасного педагога, народного артиста УРСР Василя Федоровича Козерацького.
Перші концерти сольної програми Володимира Турця відбулись в Москві у супроводі молодіжного оркестру російських народних інструментів під керівництвом М.Калініна. Це були перші дружні аплодисменти, які говорили про вдалу, цікаву роботу.
Всесоюзне радіо і Центральне телебачення провело кілька записів музичних номерів українського співака. Радіожурнал «Кругозор» помістив нарис про Володимира Турця і його гнучкі платівки.
З того часу Володимир Турець нерозлучний з народною піснею. Мистецтво артиста приваблює, насамперед, щирістю, правдивістю почуттів, тонким відображенням змісту твору: від глибокого роздуму і затаєної печалі до безмежної радості і щастя. Він демонструє хорошу співацьку техніку, чистоту інтонації, бездоганну дикцію, рівноцінне звучання голосу в усіх регістрах. В кожній пісні він ніби пастельними фарбами втілює думку автора. В репертуарі – класична музика, українські народні пісні, твори вітчизняних і зарубіжних композиторів.
З 2000 – професор, викладач вокалу Інституту музичного виховання Свінтокшиського університету ім. Яна Кохановського в м. Кельцах, Республіка Польща.
Помер Володимир Турець 9 червня 2012 року, похований у с. Козин Обухівського району на Київщині.

Література:
1. Співаки України. Енциклопедичне видання. — 2-ге вид., перероб. і допов. / Лисенко І.М. — К., 2011.
2. Інформація з обкладинки до платівки «Рідна земле моя» (Мелодия – С30 16567-68).
3. uaestrada.org

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
альбомРідна земле моя (33 rpm/12″)Мелодия / С30 16567-681981
альбомПісня для тебе (33 rpm/12")Мелодия - С60 25409-101987Melodiya_С60 25409-10_front Melodiya_С60 25409-10_back