Український Народній Ансамбль ім. Володимира Івасюка (Сідней, Австралія)


Ivasiuk Ukrainian Folk Ensemble

Український Народній Ансамбль ім. Володимир Івасюка біля Сіднейської Опери 1988 р.

        Український Народній Ансамбль ім. Володимира Івасюка (Ivasiuk Ukrainian Folk Ensemble) організований у 1984 році в Сіднеї (Австралія).
        В серпні 1984 року група молодих любителів української музики з Сіднею зібралася і під керівництвом Петра Деряжного і організувала концерт на честь Володимира Івасюка. Присутні, зворушені змістом програми, прийняли концерт гучними оплесками, що захопило і додало охоту виконавцям створити новий співочий ансамбль. На основоположних зборах, які відбулися 1-го серпня 1984 р, учасники цього концерту своїм патроном вибрали Володимира Івасюка. Одноголосно вирішено назвати новостворену одиницю «Український Народній Ансамбль імені Володимира Івасюка».
        Перша проба відбулася 5-го вересня 1984 року. В грудні пам’ятний концерт в честь 5-ї річниці смерті В.Івасюка був повторений в Мельбурні, на якому взяли участь бандуристи ім. Г.Хоткевича з Сіднею і також молоді бандуристи та музиканти з Мельбурну.
        Диригентом Ансамблю став Петро Деряжний. Піяністи Віктор Буряк та Віктор Терпак. В початкових роках голова Володимир Войтович із своєю управою, вклали багато праці для розвитку Ансамблю. За короткий час членство зросло і Ансамбль почав своє культурне українське життя, беручи участь на різних святах.
        В честь п’ятої річниці смерті Володимира Івасюка ансамбль записав чотири пісні композитора, які були видані в грудні 1984 року на платівці під назвою «Пісні Володимира Івасюка».
        У 1985 році члени Ансамблю взяли участь на 3-му Всеавстралійському Кобзарському Семінарі. В 1985 році відбувся самостійний концерт з нагоди першої річниці існування ансамблю. Співучасниками на концерті були танцювальні ансамблі «Веселка» і «Заграва» та Ансамбль бандуристів ім. Гната Хоткевича, який від 1984 до 1991 року брав активну участь у майже всіх виступах ансамблю.
        В липні 1994 року ансамбль під кер. п-і. Оксани Рогатин-Василик поїхав на турне в Україну, де виступав з концертами в Києві, Рівному, Луцьку, Тернополі, Львові, Коломиї та Івано-Франківську. Хористи співали біля могилі В.Івасюка.
        В листопаді 1994 року відбувся концерт в Сіднеї з нагоди відзначення 10-ліття заснування Ансамблю, а в серпні 2000 року Ансамбль відзначив концертом в Сіднеї своє 15-ліття.
        За час свого існування Ансанбль дав 18 концертів, 137 виступів, провів 752 репетиції.

Джерело: Деряжний П., Кондон К. Український Народній Ансамбль ім. Володимир Івасюка. Українці Австралії. Енциклопедичний Довідник. «Вільна Думка» і Товариство Збереження Української Спадщини в Австралії. Сідней, 2001., стор.: 515-518.