Відаш Лідія Михайлівна


Lidiya Vidash

Українська співачка, Заслужена артистка України

Окремі записи:

        Лідія Відаш народилася 2 травня 1948 року в селі Гвіздівці Сокирянського району Чернівецької області.
        Після закінчення середньої школи у рідному селі поступила до Чернівецького музичного училища. Тут вона познайомилась з молодим композитором Володимиром Івасюком, почалась їх вдала творча співпраця.
        Восени 1969 року Лідія Відаш вперше виконала на Київському республіканському радіо дві пісні Володимира Івасюка «Відлуння твоїх кроків» та «Я піду в далекі гори»: ім’я молодого композитора стало відоме всій Україні.
        Після закінчення музичного училища Лідію Відаш запросили солісткою у вокально-інструментальний оркестр «Київ».
        У 1974 році на V Всесоюзному конкурсі артистів естради Лідія Відаш з найвідомішою із своїх пісень – піснею Ігоря Поклада «Дикі гуси» виборола друге місце. Незважаючи на такий успіх і гарні можливості успішного продовження кар’єри у Москві Лідія Відаш повернулась в Україну, де продовжила працювати у Київському мюзик-холі.
        Та нажаль, доля співачки зоряною так і не стала. В «Укрконцерті», де працювала на той час, отримувала найвищу ставку – 13 руб. 50 коп. за концерт, навіть були часи, коли вона не знала, як вижити з маленькою донькою на руках. Перший чоловік Лідії Відаш, заслужений артист України Олег Борисюк, ревнував її до сцени, у другому шлюбі щасливою вона теж не була.
        Наприкінці 70-х Лідія Відаш співпрацювала з гуртом Володимира Ходзицького, який невдовзі перетворився на знаменитий «Крок»; на радіо великою популярністю користувалася їхня, досить авангардна (як на той час), версія пісні І.Поклада «Як я люблю тебе». В 80-90 роках Лідія Відаш майже не записувалась, основну увагу приділяла сценічному шоу – в неї була власна акомпануюча група «Бенефіс» та данс-балет.
        Після виходу на пенсію жила досить бідно, мріяла видати мемуари та зробити творчий вечір. Та мрії залишились нереалізованими через відсутність коштів та спонсорів. Після важкої і тривалої хвороби Лідія Відаш померла 24 липня 2012 року, похована в м. Києві.

Джерело:
1. Лідія Відаш (cheremshyna.org.ua).
2. «Спогади. Лідія Відаш» (сайті пам’яті Володимира Івасюка – ivasyuk.org.ua).
3. «Річниця з дня смерті Лідії Відаш» (сайті пам’яті Володимира Івасюка – ivasyuk.org.ua).
4. Наші люди: Лідія Відаш (gvizdivtsi.org.ua).
5. Івасюк Володимир Михайлович // Хто є хто на Буковині .- К ., 2006.- с . 31. (текст – who-is-who.ua).
6. «Жить можешь хоть на камчатке, а работать надо – в Москве». Сегодня №126 (381) за 10.07.99 (segodnya.ua).

        
Відаш Лідія Михайлівна | Лідія Відаш | Л.Відаш | Лидия Видаш | Л.Видаш | Лідія Борисюк-Відаш | Лидия Борисюк-Видаш

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
збіркаПісні про кохання (CD)Астра Рекордс - A.R. 005-042004Astra Rekords_AR-005-04_front Astra Rekords_AR-005-04_back
збіркаКращі пісні української естради ХХ століття (CD)Астра Рекордс - AR-028-05 (?)2005Astra Rekords_AR-028-05_front Astra Rekords_AR-028-05_back
збіркаКращі українські балади. Золота колекція (CD)Астра Рекордс - AR-054-082008Astra Rekords_AR 054-08_front Astra Rekords_AR 054-08_back