Венглевська Люба Антонівна


venhlevska-lyuba-antonivna

Бандуристка, співачка

venhlevska-lyuba-antonivna_2

        Люба Венглевська народилася у м. Соснівці на Львівщині. Музичну освіту здобула у Львівській консерваторії ім. М.Лисенка, де навчалася у класі бандури Людмили Посікіри та класі співу Хмельницької (?).
        По завершенню навчання концертувала по Україні, побувала з виступами в Югославії та Болгарії. В 1985 році у складі тріо бандуристок «Львів’янки» побувала в Ефіопії, а у 1986 – Філіппінах.
        У 1988 році бандуристка здобула другу премію на Республіканський конкурс молодих виконавців на народних інструментах, що проходив в Івано-Франківську.
        На початку 90-х Люба Венглевська, як бандуристка та вокалістка, приєдналась до складу львівського ансамблю «Обереги». Завдяки високому професіоналізму та веселій вдачі вона швидко влилась в колектив.
        «Обереги» кілька років поспіль успішно гастролював у США, а в середині 90-х частина музикантів ансамблю залишилась на проживання у США. Тут Люба Венглевська та Миколи Олексишин часто виступали, як дует «Люба і Микола». У 1995 році виданий альбом «Не забудь…» з записами пісень у виконанні дуету.

Джерело:
1. Сновидович-Мазяр О. «Слідами Перебенді» // Свобода. Український щоденник. 10.11.1992, №214, стор.- 2.
2. Львів’янки, тріо бандуристок /Львів, Україна/ (ukrmusic.org).
3. Люба і Микола, дует /Нью-Йорк, США/ (ukrmusic.org).
4. Фото: brama.com.

Венглевська Люба Антонівна | Люба Олендій (дівоче прізвище) | Люба Олендій-Венглевська