Вербицька Мирослава


Myroslava Verbytska

Популярна українська співачка (ліричне сопрано)

Окремі записи:

        Мирослава Вербицька народилась 1934 року в м. Монреалі (Канада) в сім’ї українських емігрантів із Західної України. Музичну освіту здобула у консерваторії в Монреалі, також вокалу навчалась у студії відомої співачки та педагога Сари Фішер (Sarah Fischer). Вдало виступала на багатьох місцевих музичних конкурсах та фестивалях.
        Ще з 17 років почалась її надзвичайно вдала творча співпраця з композитором Богданом Весоловським. У 1952 році на студії «RCA Victor» були записані пісні «Всі мої мрії » та «Як тебе не любити», які в скорім часі отримали велику популярність у Північній Америці. У наступні роки були записані пісні «Щоночі », «Згадай », «Прийди », «Сині очі » та «Серце ». Ці пісні грались на забавах, балах, весіллях та радіопередачах, які передавались навіть в Україну. Загалом було видано близько 10-и платівок з записами пісень у її виконанні.
        Мирослава Вербицька приймала активну участь в житті української громади в Канаді, виступала на багатьох концертах і заходах.
        Була заміжньою, чоловік Paul Bouchard, у подружжя народилась одна дитина. Померла Мирослава Вербицька 16 січня 2012 року в місті Монреалі у 78-и річному віці.

Література:
1. Інформація з відео – «Ukrainian Retro: Myroslava Verbytska» (HumanitarianEclectic / youtube.com).
2. Осташ І. «Бонді або повернення Весоловського». К.: Дуліби, 2013, стор. : 192-193.
3. Карась Ганна. «Музична культура української діаспори у світовому часопросторі ХХ століття», Івано-Франківськ : Тіповіт, 2012, стор. – 840.
4. Записи з альбому Dvi zironky. And other modern ukrainian dances….

Мирослава Вербицька | Мирося Вербицька | Myroslava Werbytska | Myrosia Werbytska

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
синглSertse / Na zdorovya (78 rpm/10")Arka Records (Канада) - 114-A, 114-B?Arka-Records (Canada)_114-A Arka-Records (Canada)_114-B
збіркаDvi zironky. And other modern ukrainian dances… (33 rpm/12″)Rusalka Records - LP RR 23?