Яценко Юрій Васильович


Заслужений артист України (1994 р.), музикант, один з ініціаторів відродження і впровадження у музичну практику України ладкової кобзи

        
Окремі записи:

        У 1971 році Юрій Яценко закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію «Концертний виконавець, соліст камерного ансамблю, концертмейстер, викладач».
        Трудову діяльність розпочав у 1970 році артистом оркестру Державного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки, з 1972 року працював у Київському оркестрі народних інструментів. Останні роки Юрій Яценко – артист Академічного Національного оркестру народних інструментів України. З 2010 року методист НМЦ естетичного розвитку Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.
        Активна концертна діяльність (філармонічні виступи в Україні і за кордоном, теле-, радіоконцерти тощо); записи у фонди Українського радіо (близько 160 творів, серед яких значна кількість, написаних спеціально для Ю.Яценка) – цінне надбання музичної культури України.
        Юрій Яценко – один із ініціаторів відродження і впровадження у музичну практику України ладкової кобзи, легендарного інструменту, символу духовної окриленості нашого народу. Створена артистом унікальна виконавська школа (він перший в Україні соліст на ладковій кобзі); Численні наукові публікації присвячені історії і сьогоденню кобзи, репертуарні збірники, лекції, участь у конференціях, творчих лабораторіях тощо – великий внесок в розвиток українського музичного інструментознавства. Ю.В.Яценко добре відомий також і як автор обробок, перекладів, оркестровок. З ним – талановитим аранжувальником народної і класичної музики (більше 1000 творів опрацьовано Ю.В.Яценком) – охоче співпрацюють провідні композитори, диригенти, співаки, інструменталісти.
        Авторитет Юрія Яценка визнано і за межами України, він лауреат міжнародних конкурсів (Румунія, 1993; Словаччина, 1993), член Американської Асоціації класичної мандоліни (з 1997), член Президії Асоціації діячів народно-інструментальної музики України (з 1992).

Джерело:
1. Яценко Юрій Васильович. // Інститут Мистецтв Київського університету ім. Бориса Грінченка (im.kubg.edu.ua).
2. Юрій Яценко (кобза), заслужений артист України. // Національний академічний оркестр народних інструментів України (noni.org.ua).
3. Фото з поліграфії до альбому «Сріблястий кобзи передзвін» (Rostok Records – RRCD 295).
4. Записи з альбому «Сріблястий кобзи передзвін» (Мелодия – С30 28049-50).

Дискографія:
Сріблястий кобзи передзвін /альбом, 33 rpm/12″/ Мелодия – С30 28049-50, 1989