Затуловський Леонід


Leonid Zatulovskyi

Український музикант, композитор, диригент, педагог, культурно-громадський діяч.
Заслужений діяч мистецтв України

        Затуловський Леонід Борисович народився 1 вересня 1935 року в місті Біла Церква в сім’ї військовослужбовця. З 1944 року проживає в Чернівцях.
        Навчався у Чернівецькій середній школі № 3, де функціонував духовий оркестр. Його перший музичний інструмент – труба. З роялем вперше ознайомився у музичному училищі, яке закінчив у 1955 році і став викладачем ДМШ № 1.
        Під час служби в армії написав дві перші естрадні пісні – «Солдатська лірична» і «Місячні дороги».
        Л.Затуловський – чудовий педагог і професійний музикант, композитор та диригент. Він – жива історія культурно-мистецького життя нашого міста. Організував кілька духових оркестрів у Чернівцях, заснував та керував одним з перших на Буковині самодіяльним естрадним ансамблем «Юність» (з 1967 р. ансамбль «Орбіта») при Чернівецькому обласному Будинку вчителя.
        У 1976 р. Л.Затуловський організував при Чернівецькій обласній філармонії ансамбль «Черемош».
Доробок буковинського митця великий – близько 80 естрадних пісень, що друкувалися в дванадцяти музичних збірниках; низка п’єс для симфонічного, камерного, духового та естрадно-симфонічного оркестрів; симфонічна поема «Буковина», «Буковинські рапсодії» № 1-3 для симфонічного оркестру, кантати «Пам’ять» для солістів, хору і симфонічного оркестру, сюїта «Блукаючі зірки», цикл прелюдій «Дитячий альбом» для фортепіано; цикл пісень для хору хлопчиків «Дитячий альбом для труби»; музика для трьох спектаклів Сіді Таль «Концертино».
        Л.Затуловський – лауреат Республіканського конкурсу молодіжної пісні (1979), неодноразово Республіканського конкурсу народної творчості, Міжнародної премії ім. Сіді Таль (1997). У 1996 році Л.Затуловському присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України», у 2006 році – літературно-мистецьку премію ім. С.Воробкевича.
        Нині Леонід Борисович продовжує педагогічну діяльність у ДМШ № 1 (50 років) та керує студією естрадного мистецтва.

Джерело: Лауреати літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича (2006-2010 рр.). Вип. 3: бібліогр. покажч.- Чернівці, 2011.

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
іншеПісня з України. Чернівецька область (33 rpm/7")Мелодия - Д 00028349-501970
іншеІнструментальна музика України (33 rpm/12″)Мелодия - Д 030259-601971