Зборлюкова Алла


Алла Зборлюкова

Відома буковинська співачка, учасниця ансамблів «Червона рута» та «Смерічка», талановитий звукорежисер

        Алла Зборлюкова народилась в кінці 40-х (1949-?) в селі Грозинцях, Чернівецької області, Хотинського району. Мама працювала в магазині, тато – в міліції. Алла змалку захоплювалась музикою та співом.
        Після закінчення школи поступила до Чернівецького культосвітнього училища. А по його закінченню почала працювати у Чернівецькій обласній філармонії. Співала у відомому на той час джаз-ансамблі «Буковина», та шалений тріумф прийшов, коли влилася до складу ансамблю «Червона рута».
        Після переведення «Червоної Рути» в Кримську філармонію, почала працювати в «Смерічці». З ансамблем гастролювала по всьому Радянському Союзі. Під час концертів виконувала буковинські народні пісні в естрадній обробці, зокрема «Яворова сопілонька» та «Шовкова косиця», які мали велику популярність в слухачів.
        В кінці 70-х одружилась, чоловік Микола Суржик. Сім’я виховала доньку Христину, яка обрала шлях матері, і нині відома актриса Чернівецького музично-драматичного театру.
        У 90-х, 2000-х Алла Зборлюкова працювала звукорежисером «Буковинського радіо» в Чернівцях, де також зробила вагомий внесок в розвитку української культури. Померла 2 серпня 2004 року.

Джерело:
1. Смолінський Микола . Життя і любов – пісня. «Час», 08.03.2002 року (текст – pilipyurik.com).
2. Червона рута, вокально-інструментальний ансамбль /Чернівці – Ялта, Україна/ (.ukrmusic.org).
3. Фото uaestrada.org (з архіву Гамми Скупинського).

Алла Зборлюкова | A.Zborlukova

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - номер виданняДата виданняЗображення обкладинок, етикеток
збіркаModern Ukraine with Sophia Rotaru (33 rpm/12")Apon Record - APON 2673?01_Apon Record_APON 2673_front 02_Apon Record_APON 2673_back