Жива вода, вокально-інструментальний ансамбль (Чернівці, Україна)


Жива вода, вокально-інструментальний ансамбль_01Жива вода, вокально-інструментальний ансамбль_02Жива вода, вокально-інструментальний ансамбль_03

        «Жива вода» – популярний вокально-інструментальний ансамбль який працював при Чернівецькій обласній філармонії з кінця 70-х до початку 90-х років. Організував ансамбль у 1977 році видатний бас-гітарист, ветеран львівського біг-біту Юрій Шаріфов. Створюючи ансамбль його учасники поставили собі за мету трактувати в українській естраді стиль «диско» та «фанк», синтезуючи їх.
        До першого складу ансамблю входили: Юрій Шаріфов — художній керівник, гітарист, композитор. Випускник Львівської державної філармонії, тривалий час виступав у «Червоній руті». Солістка ансамблю Лілія Сандулеса. Землячка Софії Ротару, залюбки виконує пісні українські, російські, угорські, польські, чеські, словацькі. Досвід роботи на сцені у неї є, адже вона по закінченні культ-освітнього училища працювала в сільському Будинку культури. Вокальну групу доповнювали Юрій Солдатов, Олександр Кузьминич та Рустем Курбанов. Музичну групу складали Михайло Ліберов та Микола Гулей — саксофоністи, — а також ударник Олег Нісс, гітарист Микола Калашников, виконавці на клавішних інструментах Сергій Пономаренко та Ігор Кларк.
        У 1981 році новим солістом ансамблю став Іво Бобул. Гарний тембр голосу Бобула, задушевність і щирість виконання привернули до нього увагу керівника філармонії Левка Дутковского, який створює спеціально для співака свої пісні і працює над його репертуаром. Починається новий злет популярності ансамблю. У 1984 році фірма «Мелодія» видала малу платівку «Песни Л.Дутковского» з піснями «Зоряна ніч», «Якщо любиш, кохай», «Я побачив гори», «Краю мій, край» у виконанні ансамблю «Жива вода» та Іво Бобула. На той час до складу ансамблю входили: Юрій Шаріфов – бас-гітара, клавішні, бек-вокал, Олександр Єкімов (Блюм) – електро- та акустична гітара, бек-вокал, Ігор Бахарєв – клавішні, Сергій Применко – ударні інструменти, бек-вокал та Іво Бобул – вокал.
        У 1984 році ансамбль записав свій перший і останній супер-хіт – пісню Ю.Шаріфова «Бирюзовое колечко». У тому ж 1984 році частина групи перебралася в Тернопільську філармонію, а деякі музиканти, на чолі з Олександром Серовим, який нещодавно приєднався до ансамблю, вирушили до Росії.
        Новий склад ансамблю «Жива вода» зумів нагадати про себе тільки через 10 років – завдяки пісням свого нового лідера, автора-виконавця Івана Красовського (друге місце фестивалю «Доля-94»).

Джерело:
1. Лепша І. «Пiсеннi ритми “Живої води”». Газета «Молодь України», 1979, №2.
2. Сьогодні свій 60-річний ювілей святкує наш земляк – один з найвідоміших українських співаків Іво Бобул (bukinfo.com.ua).
3. Інформація з обкладинки до платівки «Песни Л.Дутковского».
4. Жива вода (cheremshyna.org.ua).
5. Інтернет-ресурси: artistes.narod.ru, youtube.com (Ivo Bobul music), фото: з дописів у facebook.com.

        
Вокально-інструментальний ансамбль «Жива вода» | ВІА «Жива вода» | ВИА «Живая вода» | Ансамбль «Жива вода» | Група «Жива вода» | Группа «Живая вода»

Дискографія:

*Назва релізу (формат)Видавець - кат. номерПеріод виданняЗображення обкладинки
синглПесни Л.Дутковского (33 rpm/7")Мелодія - С62 20163-641983
збіркаЕсли в небе солнце светит. Песни на стихи Юрия Рыбчинского (33 rpm/12")Мелодія - С60 20911-121984
збіркаЛине пісня з України (33 rpm/12")Мелодія - С90 25683-841987
збіркаБуковинський сувенір (33 rpm/12")Мелодия -
С90 30527-28
С90 30529-30
1991